Menu

Hızlı Erişim

  1. Başkan'a Yaz
  2. Online Vergi Ödeme
  3. Nikah İşlemleri
  4. Sosyal Tesisler ve Kafelerimiz
  5. Yedikule Yüzme Havuzu
  6. Coğrafi Bilgi Sistemi

Başbakan'dan Fatih Belediyesi'ne bir ödül daha 12.04.2008

Türkiye genelinde vatandaş memnuniyetinin en yüksek olduğu ilçe belediyesi seçilen ilklerin belediyesi Fatih bir ödül daha aldı. Fatih Belediyesi, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nca düzenlenen Yerel Yönetim Projeleri Yarışması'nın Yönetişim Bölümü E-Belediyecilik Dalı'nda Birincilik ödülüne layık görüldü.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca düzenlenen Yerel Yönetim Projeleri Yarışması’nın “Yönetişim Bölümü e-belediyecilik” dalında Birincilik Ödülüne layık görülen Fatih Belediyesi ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 

Bu ödül, daha önce de Fener Balat Rehabilitasyon Programı’yla ödül alan Fatih Belediyesi Başbakan’ın elinden aldığı ikinci ödül oldu. 

Türkiye genelinde vatandaş memnuniyetinin en yüksek olduğu ilçe belediyesi seçilen, ilklerin belediyesi Fatih, bir ödül daha aldı. Fatih Belediyesi, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca düzenlenen Yerel Yönetim Projeleri Yarışması’nın “Yönetişim Bölümü e-belediyecilik” dalında Birincilik Ödülüne layık görüldü. 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 1.Uluslararası Yerel Yönetimler Sempozyumu açılışına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un kıtaların buluşma noktası olduğunu ve bu noktada yabancı konukları ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Bu sempozyumun ilişkileri güçlendireceğine değinen Erdoğan, “Çünkü farklılıkların bir zenginlik olacağına inanıyoruz” dedi. Erdoğan şöyle devam etti:
“Bu şehirde doğan, büyüyen ve bu şehrin belediye başkanlığını yapmış biri olarak, burada edindiğim tecrübeyi hayatımın her alanında kullandığımı belirtmek isterim. Her şeyin yerelde başladığı bilmek ve bunları genele ve uluslar arası standartlara taşımak zorundayız. Şehirlerarasında kültürel, teknolojik, alt yapı hizmetlerinde işbirliği yapabiliriz. Ama artık güvenlik alanında işbirliği yapmak bir zorunluluk halini almıştır. Dün New York’a yapılan saldırı ertesi gün Madrid’e, İstanbul’a yapılabiliyor. Dolayısıyla işbirliğini başlatacak ve güçlendirecek bu tür sempozyumlar, buluşmalar çok önemlidir.”

Başbakan’ın elinden ikinci ödül 

Erdoğan konuşmasının ardından Yerel Yönetim Projeleri Yarışması'nda dereceye girenlere ödüllerini dağıttı. Fatih Belediyesi, Coğrafi Bilgi Sistemi, Mobil imza ve e-imza başta olmak üzere gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlar nedeniyle Yönetişim Bölümü E-Belediyecilik Hizmetleri Dalında birinciliğe layık görüldü. Fatih Belediye Başkanı, birincilik ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Fatih Belediye Başkanı ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada vatandaşın daha kolay hizmet alabilmeleri için çaba gösterdiklerini dile getirerek, “Üç senedir e-belediye hizmetlerinin alt yapısını oluşturmak için çalışmalar sürdürüyoruz. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak vatandaşa hizmeti daha hızlı ve daha etkin bir biçimde ulaştırmayı amaçlıyoruz. Çalışmalarımızın ödüle layık görülmesi bizi çok sevindirdi. Ancak bundan daha heyecanlandıran bu ödülü Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almak oldu” dedi.

Fatih Belediyesi daha önce de Fener Balat Rehabilitasyon Programı’yla ödül kazanmıştı. 2006 yılındaki törende ödülü yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dereceye giren diğer ilçelere de ödüllerini sırasıyla verdi.

Fatih Belediyesi’nin birinci olduğu yarışmada yönetişim dalında Üsküdar Belediyesi ikinci ve Bayrampaşa Belediyesi üçüncü olurken, çevre koruma dalında Tuzla Belediyesi birinci, Bağcılar Belediyesi ikinci ve Gaziosmanpaşa Belediyesi üçüncü oldu. 

Sosyal, ekonomik, kültürel gelişim dalında Sultanbeyli Belediyesi birinci, Zeytinburnu Belediyesi ikinci ve Güngören Belediyesi üçüncülük ödülü kazandı. Bu arada bireysel olarak yarışmaya katılanlara da ödülleri Başbakan Erdoğan tarafında verildi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de yeni bin yılın temel dinamiğinin yerel

yönetimler olduğunu belirterek, yerel yönetimler alanında birçok kanunda değişiklik yapıldığını ve böylece modern yönetişim ilkelerine yasal olanak sağladıklarını anlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise kent diplomasisinin önemine dikkat çekerek, yerel yönetimlerin kentleşme, demokratikleşme ve globalleşme sürecinde etkin rollerinin var olduğunu söyledi. 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da dünyada halkların yüzde 70'inin kentlerde yaşadığını belirterek, tüm dünyada yerel yönetimlerin öneminin arttığını hatırlattı.